Заклад загальної
середньої освіти IІ-ІІІ ступенів
з різними формами навчання
Бузької сільської ради

Тиждень рідної мови!!

Мова – одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ.21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято – до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилася і вся наша шкільна родина. На виконання наказу № 22 від 22 січня 2021 року про проведення освітнього проєкту «Плекайте мову…Політь бур`ян. Чистіша від сльози вона хай буде» на всіх НКП нашого закладу проведено тиждень української мови, протягом якого проводились різноманітні заходи.
Для учнів Центрального НКП 15 лютого було проведено мовознавчу вікторину «Світ слова». Учні змагалися на краще знання рідної мови, «розминалися» жартівливими мовними питаннями, редагували словосполучення, добирали до запозичених слів українські відповідники. Усі учасники були активними й завзятими, вікторина показала, що наші учні люблять, поважають та хочуть вчити рідну мову.

 Учні із цікавістю долучилися до акції «Слова-паразити – у вогонь», де кожний позаписував слова, від яких хотів би позбавитись, на клаптиках паперу і викинув в урну для сміття, символічно відмовившись від вживання даних слів.

На Олександрівському НКП  пройшов пізнавальний виховний захід «Мова – скарбниця нації», який провела зав. НКП Ольга Леонідівна Сандул. Під час заходу учні працювали над збагаченням лексики, поглиблювали знання про красу і багатство української мови. Також діти приймали участь у конкурсах «Знавці фразеологізмів», «Знайди помилку», «Продовж вислів» і довели , що володіти українською мовою модно та стильно.

Зав. Вознесенським НКП Валентина Дмитрівна Сабецька провела на пункті виховний захід «Мова – джерело спілкування», під час проведення якого учитель формувала в учнів розуміння того, що українська мова – наш скарб, наша історія, без чого не може існувати ні народ, ні Україна як держава. Учні із задоволенням брали участь у читанні поезій про мову, де почули її мелодійність, красу, багатство. Під час проведення конкурсу знавців рідної мови діти були активні, емоційні, проявили свої знання та ерудицію, уміння працювати командою, самоорганізовуватись, толерантне ставлення до думок інших.

Також в рамках тижня української мови на Прибужанівському НКП до 150-річчя з дня народження Лесі Українки вчитель української мови         О.Л. Сандул провела для учнів літературну вітальню «Дочка українського народу».  Ольга Леонідівна розповіла про багатогранну творчу особистість Лесі Українки, про незгасимий вогонь її таланту, про високе поетичне слово, яке написано не розумом, а душею. Учні дізналися багато цікавого про життєвий і творчий шлях поетеси, декламували вірші Лесі і про Лесю.

Отже, тиждень української мови в нашій школі пройшов насичено та цікаво, у всіх його учасників була можливість перевірити свої знання. Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав:«Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший  скарб».

     Тож, любімо, поважаймо, та вдосконалюймо  нашу мову, адже мова, як і Україна, – у нашому серці, і починається вона з кожного з нас!